الطاف خفيه

در باره لطف و عنایت الهی در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران

اميد و شادی
ساعت ٧:٠٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٦  

در جبهه ها امید و شادی موج می زد.  دغدغه ی آنهایی که در جبهه بودند و هم جنسان شان در شهرها و روستاها و حتی خارج از کشور٬ برپایه ی امید و شادی بود. یاس در آن راهی نداشت. آبشخور همه ی این شادی ها وحی بود. وحی را زبانی در زمین بود و سری در آسمان. زبان ایمان مردم روح الله بود.
ساده٬ باهوش٬ امین٬ همدل. شاد

امام٬ از آن ریشه ی طیبه که در قلب همه ی ما و فطرتمان نهفته است٬ درختی غرس کرد. برای امام بودن٬ خیلی چیزها لازم بود که داشت. امید و شادی او از جماران تا خط مقدم بی مانع می رفت٬ بلکه جذب می شد.

چه خوب گفت:
حقیقت٬ در شناختی نیست که از آن پیدا می کنیم٬ بلکه در نشاطی است که به ما ارزانی می دارد. حقیقت چنان نشاطی است که هیچ چیز را توان فرو نشاندن آن نیست٬ گنجی است که حتی مرگ٬ این زاغ / کج دست را یارای ربودن آن نیست. ص ۴۴ / ۴۳ رفیق اعلی / کریستین بوبن


کلمات کلیدی:
 
صلح حق مسلم ماست
ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸٦  

اگر جنگی باشد دوباره جوانان می جنگند. نه برای دفاع از دولت اقليت آقای احمدی نژاد  و حامیانش .... برای آنکه جنگ در شرايط دفاع مشروع است. عقلايی و انسانی است. اسلامی و ایرانی است. هر چند رنج آور و سخت است.[گل]

شرایط خارجی جنگ چندان تغییر نکرده و نخواهد کرد. دوباره همه ی قدرتها در کنار هم علیه ما خواهند بود. عربها ... اروپائیان ... روسیه ... چین ... آمریکا ... اسرائیل.

تنها شرایط داخلی تعیین کننده است. مهم آنست که چقدر امور کشور عاقلانه تمشیت شود.

========================

هر چند جنگی نیست و نخواهد بود  انشاءالله.  اقتدار ایران مانع از چنین حمله ای است. اگر جنگ تحمیلی را شروع کردند بخاطر اینکه احساس میکردند ایران در ضعف جدی قرار دارد. امروز نیز به تصور ضعف جلو آمده اند که اشتباه کرده اند. دفاع از ایران اسلامی یک رسالت میهنی و اسلامی است و وحدت ملت در برابر دشمن خارجی و اشرار داخلی همیشگی است.  انشاءالله
 

کلمات کلیدی:
 
هفته بزرگداشت دفاع مقدس
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ مهر ۱۳۸٦  


آر پی جی ۷  از کارآمدترین اسلحه های میدان نبرد با ارتش مکانیزه عراق بود. در مقابل خلبانان فرانسوی٬ هواپیماهای میراژ ۲۰۰۰ اجاره ای را برای عراقی ها هدایت میکردند و با موشکهای فوق مدرن اگزوسه قدرتنمایی میکردند.
از صدام حسین و جنایاتش جز نفرت و از مقاومت و سلحشوری جوانان ایران جز عشق زاده نشد. بی دلیل نیست که همیشه حق بر باطل پیروز است.


کلمات کلیدی:
 
کجايند؟
ساعت ٤:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ مهر ۱۳۸٦  

اگر آماری از قهرمانان دفاع مقدس تهیه میشد خیلی خوب بود. آنهایی که در نیروهای مسلح نبودند یا نماندند. آنهایی که در نیروهای مسلح هستند مشخص ترند. آنهایی که در بیمارستانها هستند نیز تکلیف روشنی ... مثلا ... دارند. اما بعضی ها در گوشه و کنار ... در زندگی روزانه چه میکنند؟


کلمات کلیدی: