الطاف خفيه

در باره لطف و عنایت الهی در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران

بی بی سی خوب است يا بد ؟!
ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٦  

دو سه شب پیش٬ گزارشی در تلویزیون پخش شد مبنی بر اینکه بی بی سی در گفتگو با جوانان ایرانی چنین القا کرده که علت به جبهه رفتن جوانان ایرانی در دوران هشت سال جنگ٬ فرار از خانه بوده است.
همان شب گزارش دیگری از بی بی سی بر علیه اسرائیل نقل  شد. موضوع گزارش مربوط به تخلفات اسرائیل و تولید سلاح هسته ای و عدم رعایت قوانین بین المللی این این حوزه از صفر تا صد بود.
بی بی سی گاهی گزارشهایش مطابق میل ماست  گاهی نیست. بی بی سی بر اساس ملاحظات متنوعی که برایش مطرح است عمل میکند.  مهم آنست که ما خودمان بدونیم کی هستم و چه میکنیم.
صدا و سیما از هر دو گزارش استفاده کرد. در یک شب یا به فاصله یک شب ولی در یک برنامه بی بی سی را طوری معرفی کرد که گویی یکسره حرفهای بی ربط و ضد ایرانی میزند.
دم خروس در حوزه رسانه ها قابل کتمان نیست.
واقعا این رفتار رسانه ملی جای تاسف است.

============================

 انگیزه های جبهه رفتن جوانان چه بود؟
آیا نبودند جوانانی که عضو گروههای سیاسی مسلح مخالف بودند و برای جاسوسی و سرقت اسلحه به جبهه می رفتند؟ خب بودند اما انگشت شمار.
آیا نبودند جوانانی که صرفا برای استقلال در زندگی به جبهه رفتند؟ حتما بودند.
انگیزه های بسیاری برای جبهه رفتن بود. شاید بعضی ها نیز روی چشم و هم چشمی رفته باشند.
اما همه این افرادی که با انگیزه های نامتناسب با حال و هوای جبهه به جبهه می رفتند٬ زود باز میگشتند و ناثیری بر ماجرا نداشتند و از ماجرا نیز تاثیری در خور نگرفتند.
خیل عظیم جوانانی که به جبهه میرفتند رها شدگانی بودند که جان بر کف برای ادای وظیفه ملی یا مذهبی یا هر دو به جبهه می رفتند.
ما از رقبا و دشمنانمان انتظار زیادی نباید داشته باشیم و نداریم. با اینحال به دلیل سیاست خاص رسانه ملی  و سوابق آن سخت میتوان مطمئن بود که واقعا  اصل ماجرا آنگونه باشد که به ما می گویند٬ ولی اگر چنین باشد بی انصافی است و اگر چنین نباشد بی انصافی مضاعف.


کلمات کلیدی:
 
سنگر دل
ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٦  

دلهاشان سنگر و حماسه بود.


کلمات کلیدی:
 
انسانهای برگزيده
ساعت ٧:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦  

در میان انسانها٬ گروهی برگزیده اند. ویجیتکان. خواص. بزرگان. انسانهای واقعی. ملاک برگزیدگی آنان نه ثروت بدست آمده بدست خویش و خویشان. نه قدرت و شهرت ناشی از فوران غرائز که ناشی از به بار نشستن میراث خداداد آنان یعنی فطرت است.

========================

وقتی آثار انسانهای فرهیخته را میخوانیم احساسات ما گاهی مشترک است و گاهی مبتنی بر تجارب اختصاصی مان اختصاصی. فکر میکردم به کسانی که چون انسانهای وحشی کسی را ندیده اند. جز اراذل و اوباش کسی را نمی شناسند یا اگر می شناسند آنان را نمی بینند یا اگر می بینند آنان را نشانه ی گذر برای خود و دیگران قرار نمی دهند.
دنیا عجب تیرو و تار خواهد شد.
ولی وقتی به یاد می آورم انسانهایی که به واقع انسان و بسیار بسیار زیاد بودند٬ از اینکه در چنین عصری به دنیا آمدم خشنود میشوم.
یادشان گرامی و بقیه السیف آنها مستدام باد


کلمات کلیدی:
 
مسئوليت
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۸٦  

تنها کسانی که گذشته را یکسره نفی کنند و یا از آینده امید بریده باشند میتوانند سکوت یا فریادی بی مهابا زنند.

خار در چشم
استخوان در گلو
لبخند بر لب
تا هستیم
باید بود


کلمات کلیدی: