الطاف خفيه

در باره لطف و عنایت الهی در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران

بی بی سی خوب است يا بد ؟!
ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٦  

دو سه شب پیش٬ گزارشی در تلویزیون پخش شد مبنی بر اینکه بی بی سی در گفتگو با جوانان ایرانی چنین القا کرده که علت به جبهه رفتن جوانان ایرانی در دوران هشت سال جنگ٬ فرار از خانه بوده است.
همان شب گزارش دیگری از بی بی سی بر علیه اسرائیل نقل  شد. موضوع گزارش مربوط به تخلفات اسرائیل و تولید سلاح هسته ای و عدم رعایت قوانین بین المللی این این حوزه از صفر تا صد بود.
بی بی سی گاهی گزارشهایش مطابق میل ماست  گاهی نیست. بی بی سی بر اساس ملاحظات متنوعی که برایش مطرح است عمل میکند.  مهم آنست که ما خودمان بدونیم کی هستم و چه میکنیم.
صدا و سیما از هر دو گزارش استفاده کرد. در یک شب یا به فاصله یک شب ولی در یک برنامه بی بی سی را طوری معرفی کرد که گویی یکسره حرفهای بی ربط و ضد ایرانی میزند.
دم خروس در حوزه رسانه ها قابل کتمان نیست.
واقعا این رفتار رسانه ملی جای تاسف است.

============================

 انگیزه های جبهه رفتن جوانان چه بود؟
آیا نبودند جوانانی که عضو گروههای سیاسی مسلح مخالف بودند و برای جاسوسی و سرقت اسلحه به جبهه می رفتند؟ خب بودند اما انگشت شمار.
آیا نبودند جوانانی که صرفا برای استقلال در زندگی به جبهه رفتند؟ حتما بودند.
انگیزه های بسیاری برای جبهه رفتن بود. شاید بعضی ها نیز روی چشم و هم چشمی رفته باشند.
اما همه این افرادی که با انگیزه های نامتناسب با حال و هوای جبهه به جبهه می رفتند٬ زود باز میگشتند و ناثیری بر ماجرا نداشتند و از ماجرا نیز تاثیری در خور نگرفتند.
خیل عظیم جوانانی که به جبهه میرفتند رها شدگانی بودند که جان بر کف برای ادای وظیفه ملی یا مذهبی یا هر دو به جبهه می رفتند.
ما از رقبا و دشمنانمان انتظار زیادی نباید داشته باشیم و نداریم. با اینحال به دلیل سیاست خاص رسانه ملی  و سوابق آن سخت میتوان مطمئن بود که واقعا  اصل ماجرا آنگونه باشد که به ما می گویند٬ ولی اگر چنین باشد بی انصافی است و اگر چنین نباشد بی انصافی مضاعف.


کلمات کلیدی: