الطاف خفيه

در باره لطف و عنایت الهی در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران

جنگ مشروع یا همان دفاع مقدس
ساعت ٥:٠٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸٧  

دفاع مقدس مردم ایران در برابر متجاوزین محدود به ارتش عراق نبود. تقریبا همه ی قدرتهای عربی منطقه و حتی از آنسوی آفریقا به صدام حسین خدمت و بر علیه ایران اقدام کردند.
نیروی انسانی مشترک عربی / مطرودین ایرانی با ثروت نفت عرب و حمایت اطلاعاتی آمریکا و حمایت تسلیحاتی گسترده شوروی و فرانسه٬ چنان فاجعه و مصیبتی را برای مردم ایران رقم زد. ٬در مقابل ملت ایران عملکردی شجاعانه و قهرمانانه داشت. مقاومتی مقدس و تاریخی از میهن.
سالروز آغاز دفاع مقدس٬ یادآور همه ی آن دشمنی ها و همه ی این دوستی هاست.==============

جنگ را معمولا بد و موجب نابسامانی ها میشمارند. بد بودن جنگ را با بد بودن جراحی های خطرناک مقایسه میکنند که تا انسان مجبور نیست نباید به آن بیندیشد. حتی بعضی از مکاتب بشری هستند که هر گونه جنگ ولو دفاعی را ممنوع میشمرند و به این جهت بسیار مورد استقبال جنگ طلبان بزرگ عالم هستند!
نشان دادن عوارض منفی جنگها کار سختی نیست. نتیجه منفی گرفتن از این عوارض نیز کار سختی نیست. به سادگی می پذیریم که جنگ بد است ولی آنانکه عمیق تر می اندیشند، میدانند که گاهی چاره ای جز جنگ برایمان نمیگذارند.
وقتی عراق با دهها لشکر و تیپ زرهی و پیاده به خاک ایران حمله کرد، تصوری جز پیروزی سریع و آتش بس فوری نداشت ولی این اتفاق نیفتاد که اگر افتاده بود، تا امروز درگیر مساله ای بنام متجاوزین عراقی بودیم.

================

گرایش ضد جنگ در حوزه نخبگی و بالتبع آن وبلاگستان طبیعی و افتخارآمیز است. اما نباید از تلاش جنگ افروزان برای ترویج روحیه تسلیم نیز غافل بود. عدم صداقت کسانی که در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران٬ در کنار صدام٬ با قلم و عمل٬ خدمت میکردند٬ اظهر من الشمس است. وقتی این دسته یا گروههای همراه شان مطلب ضد جنگ مینویسند٬ باید بیشتر اندیشه کرد. روشن است که متکی به امکانات اطلاع رسانی امروز و به منظور ثبت تحریف گذشته و امید به آینده چنین میکنند.

=====================

که به مخالفت با جنگ تلاش به ظاهر صلح طلبانه و اطلاع رسانی کسانی که در بخش مهمی از جنایات صدام مشارکت داشته اند، .
در همین رابطه چند نکته منتخب از جورج اورول George Orwell  را تقدیم میکنم:

لینک مطلب:

“War is evil, but it is often the lesser evil”

We sleep safe in our beds because rough men stand ready in the night to visit violence on those who would do us harm.

He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future.

The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.


کلمات کلیدی: اندیشه ،دفاع مقدس